Yorgun Fikirler

     Ozan ya da yazar kaleme aldığı şiir ya da makaleyi kağıda dökerken ilham perdesini sonuna kadar aralarken nice çile çekip, beyninde binlerce hücrenin yıpranmasına ve ölmesine vesile olmakta.

     Gayret, görsellik, paylaşım, sentez ve analiz kurgularını harmanlayıp bizlere net mesaj web tabanlı projeler de bazen randıman yönünden sıkıntılar çıkarabilmektedir.

     Her web sitesi kamuoyuna etkileyici olduğu kadar net ve doğru mesajları aktarmalı ve şeffaflık prensibinden ödün vermemelidir. Kimi zaman taklit projeler ve özgün olmayan hatta abartılı slogan, cümle ve mesajlar her ne kadar sükseli de olsa doğruluk çizgisinden uzak, göz boyayan ve kısmen de aldatmaya yönelik afaki hayaller yumağı haline gelebilmektedir. 

     Bunun önüne geçebilmek için, müşteri ya da müşteri adayı da beklentilerini dürüst, gerçekçi ve olduğu gibi sadelik esas alınarak abartıya kaçmadan web tasarım yaptıracağı ajansı doğru bilgilerle yönlendirmelidir. Her ne kadar dürüst de olsa,  maalesef iş alımında bazı ajanslar abartı ve gerçek dışı çalışmalara sırf iş alımını hızlandırmak için müşterisini yanlış yönlendirebilmektedir.

     Yorgun fikirli projeler karşı tarafa negatif ötesi mesaj verir. Önemli olan akıcı,  doğru, dinamik ve de kararlı kurgularla harmanlayıp olduğundan farklı gözükmeden politikası dürüstlük olan çizgiden şaşmamaktır.

Yorgun Fikirler