Google Kompleksleri

      GOOGLE KOMPLEKSLERİ

      Bu Firma Neden Üst Sıralarda ? Bu firma benim kapasitemin onda biri bile iş yapmıyor ama nasıl olurda Google’da ? Yahu ben yarım asırlık firmayım, bu adam 2 yıl oldu kurulalı ama google da bu da benim üstümde ? Gibi gibi gibi .

     Google denen vatandaş sizin yıllık cironuza, kestiğiniz faturalarınıza, referanslarınıza,  aldığınız sertifikalara, iş hacminizin büyüklüğüne, çalışan sayınıza, ithalat ve ihracat rakamlarınıza, sektörel tecrübenize bakmıyor.
Sizler firmanızın köklü oluşu ile övünürken,Google dan gelen bilgilerle dövünmeye başlarsınız da peki sebep nedir ? Bu facia nasıl oldu da ben böyle bir kötü sürpriz ile karşılaştım ???
      Bunlar bir çok sebebe dayanır ama belli başlıları ;

Web Sitenize Sahip Çıkmanız
       
Web Sitenizin Google Uyumlu Olması
          
Kaynak Kodlarınızda Güvenlik Açığının Olmaması
          
Gerçek  Ziyaretçi  Sayısı
          
Sitenizin Ücretsiz Portallara Kaydedilmesi ve Bilinirliğinizin Sanal Ortamda Artması

Özgün Makalelerle Desteklenmesi
          
Pagerank ınızın İyi Pozisyona Gelmesi ya da Gelebilmesi

Belli Periyotlarla Sitenize Haber , Duyuru, Bilgi eklemeniz.

Tabi bunları çoğaltır isek belki en az 200 küsür kriter çıkacaktır. Hali ile siz asli işinizi yaparken bir de sitenizdeki bu revizyonlar ve radikal değişimlerle ilgilenmeniz işleri iyice sarpa sarabilir. Bu tarz durumlarda işin grafik boyutu ile değil de yazılım boyutu ve strateji ile ilgilenen bir web ajansı ya da seo uzmanının kapısını çalarsınız. Karşınıza sayfalar dolusu bir ton seo bildiğini iddia eden ve kendini sanki Google Türkiye gibi lanse eden içi heyecan dolu ama verdiği sözün arkasında duramayan yarım bilili arkadaşlarla yola çıkarsınız. Tabi buna sebep bu arkadaşların fiyatlarının uygun gelmesi.Sonra bir güzel arpanızı alırlar işiniz görülmez, para iadesi de olmaz. Normaldir çünkü 50-100 tl nin arkasına düşecek bir firma değilsiniz ama bu merdiven altı  seocular ( Seo yaptığını sanan ama kendini kandıran vatandaşlar diyelim )günde 10 kişiyi tokatlasa ayda milletvekili kadar para kazanacak.  

   Peki çözüm nedir ?


    Çözüm Forse Reklam ve bilgi ajansı demiyoruz. Çünkü biz şu alanda uzmanız dersek kamuoyunu aldatmış oluruz. Sadece iddialı olduğumuz nokta satış sonrası hizmetin üst düzey kalitede olması ve bu hizmetteki devamlılık. Google da sizi şu kelime grubu ile çıkarırız dersek yalan olur. Hele hele tescili bile alınmamış yeni yapılacak sitelerde kesin tarih veremiyoruz. Verirsek mahçup oluruz. Bunlar hep birer strateji ve akılcıl algoritmalarla adım adım gidilirse hedefe varılabilir. PR ı yüksek siteleriniz var ise sırtınız zaten yere gelmez.  

"     Unutmayın ki  Google bizim babamızın oğlu değil.  "

Google Kompleksleri