Derya Deniz

DERYA DENİZ İnternetin kelime anlamını bilmeden kullananımız çoktur maalesef. 90 lı yılların ortasında internette sörf yapmaktı , mirc kullanmaktı vs. Gelgelelim hangimiz bu kavramları hatırlıyoruz ya da yeni nesilden kimler biliyor o da meçhul. Demek  ki az zaman olmamış bu internet denen meret yaşamımıza gireli. Peki siz gerçekten doğru ve etkin kullanıyor musunuz ? Bu ucu bucağı gözükmeyen mekanizmanın sonunu kestirebiliyor musunuz ?

 56 K modem derken megabit lerle ölçülen hıza, internetsiz evi olmayan mecralara geldik. Peki bu nasıl oldu? Acaba bu noktaya gelmemize sebep toplumun sürekli teknolojiden beklenti içinde olması mı ? Bu soruları sorsak cevapları sabaha kadar sürer. Diyeceksiniz belki de Forse bu makalenin neresinde ? Ya da ne alaka ?

Forse Reklam ve Bilgi Ajansı , sektörel tecrübesi ile bu bahsi geçen süreçlerin hepsinde bulundu. Yeri geldi saatlerce modem arıza oldu, bağlandı düşmedi ama yılmadı. Dile kolay 22 yıllık sektörel tecrübe, dile kolay yılların verdiği istikrar ve güven.Bunlar bir günde kazanılan kavramlar ve prestijler değil.

 Biz Eskişehir ‘de Forse reklam ajansı olarak yarı uslusal ve bölgesel bir şekilde ağırlıklı web tasarım ve web tabanlı yazılımlarla yolumuza devam ediyoruz ama henüz denizin karşısında gözüken ufka dalıp farklı mecralara gidemedik. Bu zamanla olabilecek bir şey. Her şeyin zamanı var derler. Forse’de bir gün Allah ‘ın izniyle şayet daha iyi noktalara, mevcut portföyünü kaybetmeden emin adımlarla o fuka kulaçları bir bir atacaktır.

Derya Deniz