Sunucu ve Sunmayıcı

      Evvel aman içinde sunucu ile sunmayıcı varmış diye söze başlamak istiyoruz. Belki kamuoyu ilk etapta bu başlığımızdan pek bir anlam çıkaramamış olabilir ama günümüz bilişim arenasında sunucunun ne kadar önemli olduğunu üç aşağı beş yukarı tasarruf edebiliyorsunuzdur umarım. 

     Farz edin ki hotmail ya da gmail hesapları dondurdu. Resmi mail hizmeti aldığınız sunucuda buna senkronize eşlik edip keza onunda pasif duruma geldiğini farz edelim. Bu durumda sizler ne yapacaksınız bir düşünün. Eski düzen faks, telefonla mutabakat hatta telgraf mı yazıp çekeceksiniz. Nereden nereye geldik ama hala kurumsallaşma yolunda ilerleyen ama tam kurumsal olamayan firmalar güvenli ve süreklilik arz eden sunucunun fonksiyonunu idrak edememiş durumda.
     
     Hizmet aldığınız sunucu ya da teknik anlamı ile server ınız hakkında gereken bilgiler servis sağlayıcı firmanız tarafından yeteri kadar tüm detayları ile veriliyor mu ? Mailleriniz, siteniz ve önemli dokümanlarınız yedekleniyor mu ? Format atılınca outlooktaki yedekli çalışmayan maillerinizin üzerine soğuk su içiyor musunuz? 7 / 24 hizmet diye son 15 yıla imza atan bu süslü taahhütün hakkını kaç firma verebiliyor ? Gece bile hizmet aldığınız firmayı aradığınızda muhatap bulabiliyor musunuz ? .Ya da size bu saatte aranır mı diye agresif tutum ile karşılaştınız mı ? 

     Forse Reklam Ailesi olarak arzu ederseniz hizmet verdiğimiz firmaları tek tek arayıp bu konuda ne derece verimli hizmet alabildiklerini portföyümüzde bulunan müşterilerimize sorabilir ve kafanızdaki acabaları gidebilirsiniz. Düzgün, güvenli,sistemli,yedekli,hızlı ve devamlı web alt yapı hizmeti için bizlerden de fiyat alabilir ve bilgi transferinde bulunabiliriz.

Sunucu ve Sunmayıcı