Eskişehir Web Tasarım

     Eskişehir Web Tasarım Firmaları bazında kendine has bir çizgi edinmiş olan Forse Reklam ve Bilgi Ajansı, istenilen taleplerin bir çoğuna kendi bünyesinde cevap verebilmektedir.

     Her ne kadar kullanıcılar, teknik bilgi ve bazı kritik detaylara hakim olamasalar da, kendi sektörleri ve özel bilgi olarak edinmek istedikleri tüyolara karşılıklı soru cevap şeklinde istişare ile rahatlıkla bizlerden edinebilirler.

     Eskişehir genelinde web tasarım alanında istenen projelerin hemen hemen bir çoğu Google arama motoru uyumlu, prestij sağlayan kurumsal site formatında talepler gelmektedir. Kimi zamanlar da, e ticaret ya da sipariş tabanlı  yazılım projelerine de rağbet olarak kısmen görebilmektedir.

     Web tasarımda birinci kriter, akılda kalıcı, uzun olmayan ve Google ın rahatlıkla indeksleyebileceği bir alana dı olmalıdır. akabinde alt yapı olarak gerek dosya, veri tabanı, tasarım ve maillerin aktif edilebileceği sunucu alt yapısı için barındırma alanına ihtiyaç duyulmaktadır. Nadiren de olsa jeneriklik alan adlarını alıp, hosting dediğimiz barındırma alanını sonradan da alımı mümkün olabilmektedir.

     Bir sonraki periyotta, projenin alt yafalarına kadar detaylı bir algoritması hazırlanılmalı ve müşteri ya da müşteri adayına sunulmalıdır. akabinde ise; proje yapımı için gerekli görsel, metinsel ve vektörel çalışmalar karşı taraftan temin edilmeli ve bu aksatılmadan, projeden soğumadan yapılmalıdır. 

     Özgün ve butik tarzda bir çalışma yapılacak ise, site için yorum katılabilinmeli, odak nokta tayinine göre renk konseptleri hazırlanılmalı, maket ya da prova çalışmalarla çok fazla görsel ve zihinsel karmaşıklığa meydan verilmeden, ciddiyet ön planda tutularak sunumlara geçilmelidir. 

     Tabi bu süreçte karşı tarafın isteklerine göre Google ve taşınabilir cihazlardaki yapı da göz alınarak, stratejik ve de sürdürülebilir proje yapısına büründürülmelidir. 

     Klasik cevap olarak, biz üzerimize düşeni yaptık deyip kenara çekinilmemelidir. Özellikle projeden çok yüksek beklentisi olan firmalara yapılabilinecekler bütçe dahilinde taahhüt edilnilmelidir. Ulusal anlamda şu kelime ya da kelime gurubunda sizi ilk sayfada çıkarırız gibi ütopik taahhütlerden uzak durulmalıdır. Zira her ne kadar bizler gerekli arge, planlama, strateji ve algoritmik olarak Google alt yapı platformlarını incelesek de, proje bitiminde Google ın farklı bir kanaldan yapıyı değiştirebileceği, rakip firmaların da bu süreçte çalışıp, çalışmadığı, ya da gerekli seo alt yapısı ile ilgili kafa yorup yormadığı da bilinmediğinden, net şu sırada çıkarırız gibi keskin cümleler kurulmamalıdır.

     Aşama aşama sunum noktalarında makul isteklerin revizeleri yapılıp, içerik yönetimli bir proje ise, yönetim paneli bilgileri ile eş zamanlı eğitim verilip onay durumunda yayına verilmelidir.


     

Eskişehir Web Tasarım