Kurumsal
Seo
Sosyal
Bilinirlik
Online
Forse
Dünya globalleşirken, insanlar ve firmalar kendilerini dozajında yenilerken hala kara düzen giden ve günü kurtaran esnaf anlayışı ile yerinde sayan firmalardan hangi biri önünü gördü ve artan ivme ile büyüdü ? Bu soruya bir rakamı ile cevap verilebilecek firma sayısı maalesef günümüz teknolojisinde ve dünyasında yokken hala teknoloji fakiri nice inan ve firma sayısı azımsanmayacak kadar çok. Bu doğrultuda yapılabilinecekler; Bilgiye değer vermek Doğru akıl hocasına müracaat etmek Zamanı ve teknolojiyi optimum kullanabilmek Raporlama ve kar-zararı zamanında ve telafi edercesine yapabilmek Alternatifleri firmanızın çıkarları doğrultusunda iyileştirmek Eksikleri giderebilmek için yeterli kaynaklarla muhatap olmak Planlamalarınızı strate..
Tarih : 21-08-2017 23:29
Bundan bir yıl öncesine varana kadar site için en değerli konum PR değeri yüksek olması ya da , PR değeri değeri yüksek sitelerden backlink alması idi. Bu konuda Google bizce doğru hamle yaparak ana 4 kriter ışığında siteleri belli süzgeçten geçirme kararı aldı.
Tarih : 18-07-2016 15:15
Firmalar ne kadar büyük olursa olsun, kamuoyuna kendilerini tam olarak ifede edemektedirler. Bunun başlıca sebepleri; Ekibin vizyonel olmaması Ürüne tam olarak inanmaları Etkili reklam yapamamaları Sürdürülebilirlik politikalarında sıkıntılar Pazar istihbarat bilgilerindeki yanılmalar Raporlama eksiklikleri Stratetik planlamaların objektif olmaması
Tarih : 16-05-2016 16:04
2000 yılların başları ile başlayan web furyası hemen hemen her sektöre yönetik, kurumsal site yapıları, bloglar, portallar, E-Ticaret yapıları ile ama hala oturmamış bir sistem yapısı ile bugünlere geldi. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır sözüne ithafen her firma ticaretini doğru mantıkla yapmaya çalışsa da kurum kimliğinin bir parçası olan web sitesini neden tam manasıyla oturtamamakta ve olur olmaz sosyal medya furyalarına kaptırmakta ve haliyle de yanlış denizlerde yüzmekte. Buna sebep bu teknolojiyi günün her anında belki kullansa da ( mail, android ve mobil mobil cihazlar) gereksiz paylaşımlarla zamanını boşuna harcamakta, havanda su dövmekte ve bu oluşumlarla kendi meşgul ederek asli konularını es geçmektedir. Yaya kaldırımlarında bile karşıdan karşıya geçerken ya..
Tarih : 31-03-2016 12:07
Link alırken nelere dikkat etmeliyim? Google Penguen güncellemesi ile birlikte anahtar kelimeye link alma devri de sona erdi. Alacaksanız da anasayfanıza değil alt sayfalarınıza çok kısıtlı sayılarda almaya dikkat edin. Linklerinizi alırken direkt olarak URL’ye veya sitenizin adına almalısınız. Şu anda Google bunu doğal olarak algılıyor, fakat ilerleyen zamanda bu da spama girer mi diye soracak olursanız bizce GİRER! Google giderek organikliğe önem veriyor. Sosyal medyaya da giderek önem veren Google’ı önceden kestirirseniz ileride çok daha iyi yerlerde olabilirsiniz. Yapılan bir diğer büyük hata ise önüne gelenden link almaktır. Kendi sitenizle aynı kategori olmayan hiçbir siteden link almamaya özen gösterin. Kendi kategorinizden dahi alacaksanız sadece kaynak kısmında sizden bahset..
Tarih : 23-03-2016 23:20
Dijital ekran teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte mağazalarında ekranlara yer vermeye başlayan markalar yeni bir trend başlattı. Gün geçtikçe yaygınlaşan ekranlar vitrinlerin yerini alıyor. Zengin içerik sunabilen dijital ekranlar, duyuru, kampanya bilgileri, hava durumu, yol durumu ve daha pek çok bilgiyi verebiliyor. Kurumsal yayın olarak yorumlanan bu teknoloji ile markalar, farklı lokasyonlardaki mağazalarında tek merkezden yönetilen, eş zamanlı yayın yapabilir hale geldi.
Tarih : 11-12-2015 16:50
KOBİ'ler esnekliği arttırarak çalışanların daha üretken olmalarına yardımcı olabilir, önemli bir rekabet avantajı elde edebilir ve bu sayede işlerini büyütebilirler. Bununla birlikte, hareket halindeyken verimliliği en üst düzeye çıkarmak için üstesinden gelinmesi gereken zorluklar da var. Donanım ve yazılımların işe uygun olduğundan emin olmak çok önemli. Uzaktan çalışanların mümkün olduğunca etkili çalışmalarına yardımcı olacak 10 ipucu veriyoruz.
Tarih : 01-12-2015 02:37
LG, Güney Kore'de dev bir OLED ekran üretim tesisi açacak. Fabrika 2018'in ilk yarısında seri üretime geçecek. LG “Geleceğin ekranı” olarak tanımladığı OLED için kesenin ağzını açtı. Güney Koreli üretici OLED ekran üretimi için 8.7 milyar dolar yatırım gerçekleştireceğini açıkladı. Güney Kore’de kurulacak üretim tesisinin inşaat çalışmaları için ilk olarak 1.6 milyar dolar harcama yapılacak. LG’nin P10 olarak isimlendirdiği üretim tesisi 2018’in ilk yarısında hizmet vermeye başlayacak. P10 isimli fabrikada akıllı telefon, akıllı saat, televizyon ve otomobillerde kullanılmak üzere OLED ekran üretimi yapılacak. Apple’ın 2018 yılından itibaren iPhone’larda OLED ekrana geçiş yapacağı iddiası ve LG’nin ekran teknolojisi için 8.7 milyar dolarlık yatırımı onay..
Tarih : 30-11-2015 00:52
Son yılların modern hastalıklarından biri de, akıllı telefonunuzdan ayrılınca kaygı hissi veren Nomofobi, yaşam tarzı değişikliklerine neden olan ve cep telefonu bağlantısını kaybetme korkusu olarak belirti gösteren meşru bir hastalıktır. Psikolojik bozukluklar tedavi merkezi Morningside Recovery, Nomofobi hastalarını tedavi etmek için bir bölüm açtı ve ciddi anlamda Nomofobi hastalığından muzdarip müşterileri için bireysel ve grup terapisi sunuyor. Tedavi prosedürü bilişsel davranışçı terapisi gerektiriyor ve bu terapi standart psikolojik tedavi ile ücretlendiriliyor.
Tarih : 30-11-2015 00:49
Bir algoritma değildir, aksine son çıkan semantik algoritma HummingBird’i destekleyen bir ek bileşen olarak düşünebiliriz. Makine öğremine dayalı bir sistem olan RankBrain, internette yapılan aramaları öğrenerek “insan davranışlarını” taklit eden bir sistem. Amaç; tabiki arama sorgularına daha mantıklı, tutarlı ve sonuç odaklı cevap verebilmek. Google üzerinde bir günde yapılan 3,5 milyar aramanın %15’i benzersiz(unique) sorgulardır. RankBrain bu %15’lik kesime daha tutarlı sonuçlar listeleyebilmek adına geliştirilmiştir. Yapılan testlerde %80‘in üzerinde başarı elde ettiği telaffuz ediliyor.
Tarih : 28-11-2015 01:44
Twitter kullanıcılarının başı bir süredir sahte mesajlarla dertte. Kullanıcıların (DM) Direct Message kutusuna gelen sahte ve virüslü mesajlarla kullanılan hesabın bilgileri ele geçirilmeye çalışılıyor. Virüslü ve sahte mesajların milyonlarca hesaba gönderildiği biliniyor. Kullanıcılara gönderilen sahte mesajda ise, 'Hesabınız kilitlenmiştir. Size ait hesabınızı yeniden almanız için size özel bir link oluşturduk' ifadeleri yer alıyor. Uzmanlar kullanıcıların bu mesajlardaki linklere tıklamamaları konusunda uyarıyor.
Tarih : 28-11-2015 01:27
Şu an en popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp, her geçen gün kullanıcı sayısını arttırıyor. Uygulama bununla paralel olarak yeni özellikler de kazanmaya devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz haftalarda yeni güncellemesi duyurulan WhatsApp'a bugün Android platformunda yeni bir güncelleme geldi. Google Play Store üzerinden indirilebilen WhatsApp'ın yeni 2.12.367 versiyonu önemli özellikleri de beraberinde getiriyor. Yeni özelliklerin başında yıldız ekleme özelliği geliyor. Bu özellikle beraber istediğiniz mesajlaşmalara yıldız ekleyerek ayrı bir bölümde tutabiliyorsunuz. Ayrıca artık size gönderilen web bağlantılarına da detaylı bir önizleme özelliği getirildi. Artık herhangi bir linke tıklamadan önce içeriği konusunda bir fikir sahibi olabileceksiniz. Bunların dışında Android Mars..
Tarih : 28-11-2015 01:23
he Raspberry Foundation, küçük ve farklı amaçlar için kullanılabilen bilgisayarlarını çıkarmaya devam ediyor. Her yıl tanıtılan Raspberry Pi bilgisayarlar önceki yıla göre daha küçük ve daha ucuz oluyor.
Tarih : 28-11-2015 01:21
Kurumsal müşterilerin taşınabilir bilgisayarlara daha fazla ilgi gösterdiği bir dönemde HP, ayrılabilir klavyeli Elite x2 1012 tablet modeli ile pazara çıkıyor.
Tarih : 22-11-2015 00:11
2015 - 2020 yılları arası bizi tehdit edebilecek siber tehditler
Tarih : 22-11-2015 00:02
Wi-Fi ile duvarın arkasındaki insanları görmek mümkün
Tarih : 15-11-2015 11:34
E-ticaret siteleri için Google Zebra
Tarih : 09-11-2015 23:19
Twitterda tweetleri kimler okuyor? Bazı firmalar tarafından mercek altına alınan ve o firmaların istatistik tutmaları için son derece elzem bir konu.
Tarih : 09-11-2015 22:47
Kimi firma fuara giderken yapılması gerekenleri son güne bırakıp hüsranla karşılaşmaları son derece normaldir.
Tarih : 09-11-2015 22:36
4.5G, daha yüksek mobil internet hızı, daha fazla data kapasitesi ve düşük gecikme süresi sunan Lte ve Wifi’nin birlikte kullanan dördüncü nesil bir hizmet olarak karşımıza 1 Nisan 2016 taihinde gelmesi bekleniyor. 4.5G‘nin teknolojimizde değiştireceği şeyler ne olacak derseniz şöyle sıralaybilirz ; Mobil cihazlar üzerinden daha yüksek kaliteli videolar izlenebilecek. Yüksek boyutlu dosyalar sanki kendi sisteminizde aktarma yapıyormuş gibi bulut ortamından aktarma yapılabilecek. Nesnelerin interneti (Makinelerarası İletişim) ve bulut bilişim, gerçek gücünü gösterecek. Hayatımızın her alanında yüksek verimlilik sağlanabilecek. 2GB büyüklüğündeki bir HD film dahi yaklaşık yarım dakikada indirilebilecek. Veri indirme hızı 100-150 Mbps’ten başlayıp 375 Mpbs seviyelerine çıkabilecek. D..
Tarih : 08-11-2015 05:53